Nacházíte se zde: Úvod > Solární elektrárny

Fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaika obecně

Fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaika je metoda přímé přeměny slunečního záření na elektřinu (stejnosměrný proud) s využitím fotoelektrického jevu . Fotony slunečního záření dopadají na P-N přechod a svou energií vyrážejí elektrony z valenčního pásu do pásu vodivostního . Takto vzniklé volné elektrony se pomocí elektrod odvedou u nejjednodušších systémů přímo ke spotřebiči, případně do akumulátoru.

Pro napájení běžných domácích elektrospotřebičů na střídavý proud je nutno doplnit střídač, který energii převede na střídavé napětí o velikosti a frekvenci shodné s distribuční soustavou.

 

Fotovoltaická elektrárna obecně

solarni panel

Fotovoltaická elektrárna je technické zařízení, kterým se přeměňuje energie ze slunečního záření na energii elektrickou.

Kolik energie solární elektrárna vyrobí se logicky odvíjí od intenzity slunečního záření. Pokud je obloha jasná, výkon slunečního záření je kolem 1kW/m2. Když je však obloha zatažená, sluneční záření je až 10krát méně intenzivní.

V tuzemsku je průměrná intenzita slunečního záření odhadována na 950–1340 kW na m2 za rok. Nejvhodnější oblastí je Jižní Morava. Počet slunečních hodin v České republice je v průměru 1330–1800 ročně. Vždy nicméně záleží na konkrétním místě, které pro stavbu solární elektrárny zvolíte. Intenzitu a dobu slunečního záření ovlivňuje nadmořská výška, oblačnost a další lokální podmínky jako jsou časté ranní mlhy, znečištění ovzduší či úhel dopadu slunečních paprsků.

Další otázkou je kapacita , nebo-li kolik se na plochu střechy (či na jiné místo zvolené pro instalaci elektrárny) vejde solárních panelů? Obecně platí, že 1 kWp (maximální výkon elektrárny) zabere asi 8–10 m2. Tato plocha je schopna vyrobit přibližně 1 Mwh ročně.

 

příklad fotovoltaické elektrárny

Zde si můžete prohlédnout konkrétní příklad realizace v souboru pdf:

Příklad realizace fotovoltaické elektrárny o výkonu 30 kWp.pdf

 

Fotovoltaický systém propojený s distribuční sítí


fotovoltaické elektrárny

V ČR jsou nejrozšířenější systémy propojené s distribuční síti. Většina vlastníků FV- systémů dodává vyprodukovanou solární elektrickou energii do veřejné distribuční sítě, čímž profituje ze zvýhodněných úhrad za každou dodanou kilowatthodinu solární elektrické energie.

Elektrický proud pro vlastní spotřebu v domácnosti odebíráte jako dříve ze sítě, přes odběrový elektroměr.

Naše nabídka:

Dodáme Vám fotovoltaickou elektrárnu do 30 kW instalovaného výkonu vhodnou pro Vaší střechu , s připojením na elektrickou síť a smluvně zajištěným odprodejem vyrobené eletrické energie na dobu 20 let.

Využijte naší nabídky služeb spojených s realizací fotovoltaické elektrárny.

• posouzení možnosti realizovat projekt fotovoltaické elektrárny

• odhad doby návratnosti vynaložených investic

• zpracování projektové dokumentace

• zajištění financování projektu

• komplexní dodávka elektrárny na klíč

• připojení do elektrické sítě a vyřízení nutných formalit

• záruční i pozáruční servis

• poradenství v oblasti pojištění

• u velkých fotovoltaických elektráren zajištění monitoringu.

 

Fotovoltaický ostrovní systém pro samozásobování


fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaické ostrovní systémy zajišťují soběstačné zásobování elektrickou energii. Elektrický proud z fotovoltaického systému je možno s adekvátní dimenzí systému využít také k samozásobování.

Pro běžné 230 V přístroje je tento proud převáděn v ostrovním měniči . Určité přístroje na stejnosměrný proud jako svítidla, chladničky nebo rádia mohou být napájeny přímo tímto proudem z baterií.Tyto ostrovní systémy jsou vhodné např. pro horské chaty, chatové oblasti, hospodářské budovy aj.samostatně umístěné objekty.

Naše nabídka:

• zpracování projektové dokumentace

• dodávka sestavy na klíč

• realizace místního rozvodu elektrické energie

• záruční i pozáruční servis

• poradenství v oblasti pojištění

 

Kontakty Solar Group

Pro více informací o činnosti naší společnosti v oblasti "Solárních elektráren" použijte prosím kontaktní formulář, kde můžete napsat vaše KONKRÉTNÍ DOTAZY a my vám rádi odpovíme.


| | Nahoru  ↑